מהי הזעת יתר וכיצד ניתן לפתור אותה

בעולם הרפואה קיימות בעיות מקטנות שאינן שאלה של חיים ומוות (אך לפעמיים יכולות לגרום לאי נוחות גדולה) עד בעיות רפואיות גדולות ומורכבות שמצריכות בדיקות מאוד מורכבות כמו בדיקות mri ובדיקות ct. את הבעיות הגדולות והמורכבות חשוב לבדוק בכל האמצעים הקיימים כי קיימת לעיתים סכנת חיים.

אם זאת ממולץ תמיד לפתור גם את הבעיות הקטנות פשוט כי לא צריך לסבול! לדוגמה בעייה שקיימת אצל חלקים מהאוכלוסיה ונקראת "הזעת יתר"

הזעה היא מנגנון חיוני – הזעת יתר היא תופעה מביכה שפוגעת בשגרת החיים. טיפול בהזעה מרובה מאפשר לאדם להיפטר מהזיעה העודפת ומשפע הרגעים הלא נעימים, ולהישאר עם יכולת תקינה לצנן את הגוף ולסלק ממנו פסולת.

איפה באה לידי ביטוי הזעת יתר?

הזעה רבה מדי עלולה לבוא לידי ביטוי באזורים רבים בגוף. בפרט חשופים לכך בתי השחי, הפנים, המצח, הקרקפת, כפות הידיים, כפות הרגליים והגב. גם כפות הרגליים ואזור המפשעה עלולים להפוך רטובים מזיעה ולגרום מבוכה.

ישנן מספר סיבות אפשריות לזיעה מרובה, ובהן רמת חרדה גבוהה, תגובה לטיפול תרופתי, עודף משקל וחוסר איזון הורמונלי. כמו כן ייתכן שהזיעה היתרה היא תופעת לוואי של מחלה אחרת ובפרט פעילות יתר של בלוטת התריס.

איך להיפטר מהזעה מרובה לתמיד?

לא משנה מה הסיבה להזעת היתר, ניתן לטפל בכך ביעילות רבה מאוד באמצעות מכשיר חדשני שנקרא מירה-דריי (miraDry). הדרך שבה מנטרל המכשיר את התופעה המתסכלת היא העברת אנרגיית חום אל בלוטות זיעה בבית השחי – החום פוגע בבלוטות ובעצם משבית אותן. חשוב להדגיש כי הטיפול באמצעות המירה-דריי לא מונע מהאדם להזיע, שכן כאמור לזיעה תפקידים חיוניים בגוף האדם, אלא מבטיח רמת הזעה ממוצעת, כזו שלא מרטיבה את הבגדים ולא מייצרת נחילי זיעה מביכים.

ללא כאב, ללא תופעות לוואי

טיפול בהזעת יתר באמצעות מכשיר מירה-דריי נמשך כשעה. לעתים ניתן להעלים את הבעיה במפגש אחד בלבד, אם כי בדרך כלל מומלץ לחזור על הטיפול כעבור 3 חודשים וזאת על-מנת להבטיח שינוי מקסימלי לטובה.

בכל מקרה הטיפול נמשך כשעה, אינו מחייב הרדמה אלא אלחוש מקומי בבית השחי בלבד. תיתכן אי נוחות קלה, אבל המטופלות והמטופלים לא חשים כאב ויכולים לחזור לשגרת היום מיד בתום הטיפול (פרט לפעילות גופנית אינטנסיבית, שאליה ניתן לשוב כעבור מספר ימים). כמו כן תופעות הלוואי מועטות וכמעט לא מורגשות – תיתכן נפיחות קלה באזור המטופל ועוד תופעת לוואי אפשרית היא ירידה בתחושה בבית השחי ובחלק העליון של הזרוע. תופעות אלה זמניות ומתפוגגות מעצמן תוך זמן לא רב.

יתרון משמעותי אחר של טיפול בהזעה מרובה עם miraDry הוא שהשיפור קבוע: גוף האדם לא מצמיח בלוטות זיעה חדשות, כך שהזעת היתר הופכת לנחלת העבר.

Posted in מאמרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *