פענוח תוצאות בדיקת MRI תוך 24 שעות

בדיקות MRI הן הבדיקות המדויקות ביותר הקיימות כיום כשנדרשת הדגמה של איבר פנימי כזה או אחר. בפרט יש למכשירי ה-MRI יתרון מובהק כשנדרש מידע לצורך אבחון בעיה הקשורה למערכת העצבים או לשרירים, וגם מצוקות רפואיות נפוצות אחרות כגון פריצת דיסק או שחיקת סחוסים במפרקים אחרים, גידולים סרטניים, אבנורמליות של כלי דם ועוד מובילות להפניה ל-MRI.

במקרים מסוימים נדרשת תשובה מהירה במיוחד – אבל למרבה הצער פענוח בדיקת MRI עלול להימשך גם שבוע ואפילו שבועיים. ליתר דיוק, לא הפענוח עצמו מחייב את ההמתנה מורטת העצבים אלא התור הארוך במכוני ה-MRI ובבתי החולים שמבצעים בדיקה זו. כשישנה חשיבות למהירות האבחון והתחלת הטיפול, ניתן לנצל את האופציה של פענוח MRI תוך 24 שעות. אופציה זו מוצעת על-ידי נוירורדיולוגים בכירים ומנוסים במיוחד, כך שהתועלת כפולה: גם תוצאות תוך יממה אחת לכל היותר וגם פענוח מקצועי מאוד שלא מפספס אף פרט ואף ניואנס, ובהתאם מבטיח שהאבחון יהיה אופטימלי. בהקשר זה כדאי לזכור שגם שגיאה מזערית בפענוח עלולה להוביל ל-2 מצבים בעייתיים במיוחד: אבחון אדם בריא כחולה, ולכן הוא ייאלץ לעבור טיפולים מורכבים עם תופעות לוואי לא מועטות למרות שאין בכך צורך אמיתי; ואבחון אדם חולה כבריא, ולכן הוא לא יטופל כלל ומצבו יחמיר. גם אבחון מחלה שאכן קיימת באופן לא לגמרי מדויק עלול להוביל לטיפול לא מיטבי ולנזק, כולל בלתי הפיך.

עוד חשוב להדגיש כי פענוח תוצאות בדיקת MRI בפרק זמן קצר במיוחד לא רק מונע את ההמתנה, שמטבעה מלווה במתח רב, אלא גם מאפשרת להתחיל בטיפול, אם אכן נחוץ כזה, בהקדם האפשרי ובלי לאבד זמן יקר – כשמדובר על מצבים רפואיים שעלולים להתדרדר במהירות, פענוח MRI ב-24 שעות עשוי להיות הבדל גם בין חיים למוות!

Posted in מאמרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *