כמה עולה פענוח פרטי לבדיקת MRI

בדיקת MRI היא אמצעי הדימות המדויק ביותר, והמומלץ במצבים רפואיים רגישים ומורכבים. בפרט משמשות בדיקות ה-MRI לאבחון יסודי ומפורט של בעיות הקשורות למוח ולמערכת העצבים, וגם כשנדרשת תמונת מצב של האיברים שבחלל הבטן ישנם יתרונות רבים לבדיקה זו. על-מנת שהממצאים שמפיק המכשיר יהפכו לאבחון מדויק ומועיל, ישנה עוד תחנה חשובה בדרך – הפענוח. הרופאים שמבצעים פענוח MRI נקראים רדיולוגים, ובמקרים שבהם כל ניואנס וכל פיסת מידע הם קריטיים, מומלצת האופציה של פענוח פרטי, גם אם יש לכך עלות כספית מסוימת.

מהו פענוח פרטי של MRI?

בכל בית חולים שמצויד במכשיר MRI, וכן במכוני ה-MRI השונים, עובדים רדיולוגים שהם בהחלט אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים. יחד עם זאת, עומס העבודה הרב המוטל עליהם גורם ראשית כל לכך שהתשובות מתקבלות לאחר כשבוע, ולעתים גם יותר מכך, ושנית, מאחר שמדובר בבני אדם שכאמור עובדים בתנאים לא פשוטים ישנו סיכון מסוים לטעויות.

פענוח MRI פרטי, לעומת זאת, מתבצע תוך 24 שעות לכל היותר, ובנוסף הסיכוי כי תיפול בו שגיאה הוא למעשה אפסי. חשוב להדגיש כי אלה שמספקים את השירות הפרטי הם נוירורדיולוגים בכירים ומנוסים במיוחד, וגם לניסיון ישנו תפקיד חשוב באיכות הפענוח, ובכך שמובטח לכל מטופל ולכל מטופלת אבחון מושלם.

עוד כדאי לדעת שישנן מספר אופציות של פענוח פרטי לתוצאות MRI – אפשרות אחת היא פענוח מלא של בדיקה ספציפית, אפשרות שנייה היא השוואת הממצאים לתוצאות סריקות קודמות וישנה גם האפשרות של ליווי מקיף כולל ייעוץ מקצועי ויקר ערך עוד לפני ההגעה לבדיקה, כך שניתן יהיה לדעת בוודאות שהטכנאי שמפעיל את מכשיר ה-MRI יתמקד בכל הפרטים החיוניים שיש לבחון.

באופן טבעי עלות פענוח פרטי לבדיקת MRI משתנה בהתאם לשירות הספציפי הנדרש.

כיסוי ביטוחי של פענוח MRI פרטי

ביטוחים שונים מכסים את עלות הפענוח הפרטי, ובהתאם לכל מטופל ולכל מטופלת כדאי לבחון הן את הביטוח שיש להם בקופת החולים בה הם חברים (ובפרט אם מדובר בביטוח משלים) והן את ביטוחי הבריאות האחרים שיש להם.

MRI פרטי

פענוח MRI

Posted in מאמרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *