שאיבת שומן לעומת מתיחת בטן

לא מעט נשים וגברים שאינם מרוצים ממראה הבטן שלהם, ושוקלים שינוי משמעותי לטובה באמצעות הליך כירורגי, מתלבטים בין שאיבת שומן לבין מתיחת בטן ולעתים אף מבלבלים בין שני ההליכים הכירורגיים. כדאי לדעת כי אמנם ישנו מכנה משותף לשני הניתוחים – לשניהם פוטנציאל ליצור שיפור ניכר במראה החיצוני – אבל במקביל ישנם גם הבדלים מהותיים ביניהם.

שאיבת שומן – להצרת היקפים נקודתית

שאיבת שומן מיועדת לאלו הסובלים מהצטברות שומן באזור ספציפי. במקרים אלה, כשגם שמירה על תזונה נכונה והקפדה על ביצוע פעילות גופנית בתדירות מומלצת לא מצליחות להעלים את השומן המתסכל, ניתוח שאיבה יעשה זאת באופן אפקטיבי.

ניתוח לשאיבת שומן מתבצע במקרים שבהם העור גמיש מספיק כדי להתכווץ חזרה (שכן אחרת עלול להיווצר מראה רופס ולא מחמיא), כשאין עודפי משקל גדולים מדי וכשהבריאות הכללית תקינה. היתרון הבולט של הליך זה הינו רמת הדיוק הגבוהה, שכן השומן נשאב מאותם אזורים ספציפיים שבהם ישנה כמות עודפת ממנו אשר פוגמת במראה החטוב. ניתן לשאוב שומן מהבטן ו/או מהמותניים, וכן מתבצעות שאיבות שומן גם בירכיים, בזרועות, בסנטר ועוד. משך ההחלמה משתנה בהתאם לכמות השומן הנשאבת, וחשוב להדגיש כי בכל מקרה כמות זו מוגבלת על-מנת שלא לסכן את בריאותם של המנותחים.

מתיחת בטן – שינוי היקפי

מתיחת בטן הינה הליך כירורגי רחב יותר, שבמידת הצורך כולל גם שאיבת שומן. פעולה נוספת היא הסרת רקמות עור עודפות, ועוד אופציה אפשרית היא הידוק שרירי הבטן. היקף המתיחה נקבע בהתאם למצב הבטן, השרירים, העור וכמות השומן באזור, ובסך הכל ניתוח זה מעצב הן את דפנות הבטן, הן את צידי האגן, הן את אזור הערווה והן את הישבן.

גם ניתוח מתיחת בטן מיועד למטופלות ומטופלים בעלי עור גמיש, משקל בטווח הנורמה או מעט גבוה מהרצוי ובריאות כללית תקינה. ההחלמה בעקבותיו עשויה להיות ממושכת יותר ביחס להחלמה לאחר שאיבת שומן.

Posted in מאמרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *